Obecnie coraz dłużej chcemy wyglądać młodo. Niektórym osobom zmarszczki mimiczne nie przeszkadzają, jednak większość z nas, gdy tylko uzna zmarszczki za kłopotliwe, natychmiast zaczyna używać różnych kosmetyków przeciwstarzeniowych, a niektórzy nawet rozważają możliwość operacji plastycznej. Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego pozwalają na wygładzenie linii i fałd na twarzy. Mogą one również wypełnić policzki, a nawet głębokie blizny, poprawiając tym samym kontur twarzy. 
Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego najlepiej sprawdzają się w redukowaniu linii śmiechu, wypełnianiu bruzd nosowo-wargowych, powiększaniu i poprawie kształtu ust, redukcji zmarszczek wokół oczu, wypełnianiu policzków.
Najbardziej wskazanymi bruzdami do stosowania wypełniaczy są zmarszczki statyczne, czyli te, które widzimy, nawet gdy twarz zastyga w bezruchu. Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego z powodzeniem używane są także do powiększania, uwydatniania ust oraz dla uzyskania gładkości i subtelnego efektu, który sprawi, że twarz nabierze młodego wyglądu.

Zastosowanie kwasu hialuronowego :
wypełnianie zmarszczek
wypełnianie bruzd nosowo-wargowych
modelowanie kształtu twarzy
wypełnienie ubytków na twarzy np. skroni
uwydatnianie policzków
powiększanie i ujędrnianie ust
uwydatnienie brody
likwidacji cieni pod oczami
wypełnienie doliny łez

Czym jest kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy jest polisacharydem, utrzymującym nawilżenie skóry i zapewniającym jej elastyczność. Obecny jest w całym ludzkim ciele, ale aż 50% zlokalizowane jest w skórze. Występuje w głębszych warstwach skóry właściwej, gdzie odpowiada za utrzymanie gładkości i jędrności skóry. Powinniśmy więc postrzegać kwas hialuronowy jako naturalny składnik skóry, który nawilża ją od wewnątrz. Kwas hialuronowy wspiera także tworzenie się i utrzymanie włókien kolagenowych, niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania tkanki łącznej. Utrata kolagenu powoduje utratę elastyczności i koloru skóry.
W okresie młodości poziom kwasu hialuronowego w skórze jest bardzo wysoki, jednak z czasem stopniowo się zmniejsza. U pięćdziesięciolatków objętość kwasu hialuronowego jest mniejsza o około połowę, niż u osób młodych. Utrata kwasu hialuronowego zaczyna się ok. 18.-20. roku życia, a przed 40. rokiem życia zaczynają się pojawiać pierwsze oznaki– skóra traci elastyczność i pojawiają się zmarszczki. Kwas hialuronowy stosowany w zabiegach przeciwstarzeniowych ma postać żelu i jest zmodyfikowaną postacią tego samego kwasu, występującego naturalnie w ludzkim ciele.

Czy zabieg z użyciem kwasu hialuronowego jest bezpieczny i czy występują jakieś działania niepożądane?
Kwas hialuronowy jest zbliżony do kwasu zawartego w ludzkim ciele. Podobieństwo między tymi dwoma substancjami jest na tyle silne, że zabieg z użyciem kwasu hialuronowego nie wymaga nawet wykonania testów alergicznych. Podkreślić należy, że na rynku istnieje wiele kwasów hialuronowych, aczkolwiek nie każde są certyfikowane, medyczne, co niektóre posiadają w składzie konserwanty i one mogą jedynie powodować alergię. MY zapewniamy Państwu gwarancję jakości naszych produktów, są to kwasy przetestowane, certyfikowane, bezpieczne – medyczne, w niektórych z nich znajduję się lidokaina, która zapewnia większy komfort niwelując ból przy zabiegu.
Zabieg jest zwykle względnie bezbolesny, tym bardziej gdy osoba wykonująca zabieg dodatkowo zastosuje miejscowe znieczulenie w postaci kremu tudzież żelu. Zaraz po zabiegu możne pojawić się delikatne pieczenie, zasinienie, zaczerwienienie, obrzęk. Objawów te są tymczasowe, znikają w przeciągu kilku dni.

Jak wygląda zabieg?
Dzięki podobieństwu między kwasem hialuronowym znajdującym się w ludzkim ciele a tym, który używany jest w trakcie zabiegu, nie musisz wykonywać testów alergicznych. Dzięki zawartości środka znieczulającego w danych preparatach na których pracuję osoba wykonująca zabieg. Może być odczuwane początkowe ukłucie, ale tylko przez moment. Osoba przeprowadzająca zabieg może zastosować miejscowe znieczulenie, by zwiększyć komfort pacjenta. 
Zabieg trwa w od 30 do 45 minut. 

Jak długo utrzymują się rezultaty i efekty zabiegu?
To zależy od wielu czynników, takich jak wiek, miejsce podania preparatu, stan i kondycja skóry, styl życia oraz ogólny stan zdrowia pacjenta. Osoba wykonująca zabieg poinformuje Państwa co jest przyczyną szybszego wchłaniania się kwasu hialuronowego.
Efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy w zależności od rodzaju zastosowanego preparatu. Po zabiegu linie na twarzy będą delikatniejsze i wygładzone.

Jak długo trwa powrót do codziennej aktywności?
Może on zająć kilka godzin lub dni, w zależności od obszaru poddanemu zabiegowi i rodzaju użytego wypełniacza. Większość osób może spokojnie wrócić do swoich codziennych zajęć natychmiast po zabiegu. 

Czy występują działania niepożądane?
Po zabiegu w miejscu wstrzyknięcia może pojawić się obrzęk lub siniak. Pamiętaj że powyższe objawy szybko ustępują i można je łatwo zamaskować przy pomocy makijażu. Przy dużym obrzęku polecane jest zastosowanie maści Arnika bądź żelu na bazie aloesu, by zniwelować opuchliznę, dodatkowo suplementując duże dawki witaminy C. Jednakże pamiętaj, by zgłosić się do osoby wykonującej zabieg, jeżeli któryś z powyższych objawów trwa dłużej niż tydzień, lub pojawiły się u Ciebie inne działania niepożądane. Wszystkie zabiegi wykonywane na skórze niosą ze sobą ryzyko infekcji.

Jak należy być przygotowanym do zabiegu?
Zaleca się by na kilka dni przed iniekcją, unikać stosowania aspiryny lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Można stosować witaminkę C lub rutynę na tydzień przed zabiegiem oraz przy tendencjach do powstającej opryszczki profilaktycznie przyjmować HEVIRAN. Zredukuje to ryzyko powstania siniaków i krwawienia po iniekcji oraz infekcji.

Przeciwwskazania do zabiegu:
Ciąża oraz okres karmienia piersią,
stany grypowe,
stosowanie antybiotyków,
zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
zaburzenia krzepnięcia krwi,
stosowanie leków rozrzedzających krew ( m.in. aspiryna)

Preparaty stosowane w gabinecie to wysokiej jakości dostępne na rynku kwasy hialuronowe z certyfikatami medycznymi, co gwarantuje wysokie bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu. Kwas hialuronowy zawarty w tych preparatach nie jest pochodzenia zwierzęcego; nie wymaga testów skórnych, jest całkowicie wchłaniany; jego cząsteczki nie są wykrywane jako ciała obce; rezultaty estetyczne są natychmiastowe i naturalne.