TRYCHOLOGIA

Informacje: kliknij tutaj

Zabieg nazywany jest również Platelet Rich Plasma (PRP), lifting wampirzy, mezoterapia krwią, osoczem. Osocze bogatopłytkowe jest koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Otrzymywane jest w procesie wirowania krwi pobranej od pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem.

Mechanizm działania:
Metoda iniekcji osocza bogatopłytkowego opiera się na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji. Krwinki płytkowe uwalniają szereg niezbędnych do regeneracji skóry czynników wzrostu, m.in. PDGF, TGF-β1, TGF-β2, VEGF oraz EGF. Pobudzają one procesy naprawy tkanek, pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu, wspomagają proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz aktywują komórki macierzyste.
Zabieg powinien być stosowany w serii 3 lub 4 zabiegów ostrzykiwania skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni lub innych okolic wymagających regeneracji. Liczbę zabiegów i odstępy czasowe pomiędzy nimi ustala lekarz po zbadaniu pacjenta.
Technologia oparta na osoczu bogatopłytkowym stosowana jest z ogromnymi sukcesami od ponad 10 lat w chirurgii rekonstrukcyjnej, ortopedii, stomatologii. Szczególnie w gojeniu ran, odbudowie tkanki kostnej czy regeneracji i gojeniu tkanek przyzębia. W medycynie estetycznej osocze bogatopłytkowe stosowane jest od 2003 roku.

Wskazania do zabiegu:
Zabieg wskazany jest dla osób, które chcą dokonać:
⦁ rewitalizacji skóry, poprawy kolorytu skóry
⦁ poprawy ukrwienia skóry
⦁ zwiększyć elastyczność i napięcie skóry
⦁ wygładzić i spłycić zmarszczki i bruzdy
⦁ odrastanie i gęstnienie włosów;
⦁ wygładzanie blizn, w tym blizn po trądziku;
⦁ usuwanie worków i cieni pod oczami;
⦁ młodość i witalność;
⦁  gęstość i napięcie;
⦁ poprawa faktury i kolorytu skóry;
⦁ regeneracja i prawidłowe odżywienie;
⦁ wygładzenie i przyspieszenie gojenia ran;
⦁ poprawa napięcia skóry nawet – powiek.

Na jakie okolice wykonuje się zabieg:
⦁ policzki
⦁ fałdy nosowo – wargowe
⦁ okolice oczu ( kurze łapki, cienie), powieki
⦁ usta, podbródek, czoło
⦁ dekolt
⦁ dłonie
⦁ wypełnianie blizn po trądziku
⦁ skóra głowy

Mezoterapia igłowa z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego polecana jest również w przypadku problemu łysienia i osłabienia włosów. Zabiegi aby uzyskać pożądane efekty, wykonywane powinny być w seriach minimum 5 zabiegów. Zabiegi przeciw wypadaniu włosów można łączyć z zabiegami mezoterapii na wzmocnienie włosów z wykorzystaniem preparatów pobudzających wzrost np. Cyj Hair Filler
Jak wygląda zabieg:
Każdy zabieg składa się z 3 etapów:
Etap I – pobranie krwi.
Klient zgłaszający się w celu leczenia osoczem bogatopłytkowym nie musi być na czczo. Krew do badania jest pobierana w pozycji siedzącej, a u osób szczególnie wrażliwych w pozycji leżącej. Pobiera się krew z żyły.
Etap II – otrzymanie koncentratu bogatopłytkowego.
Krew pobrana w jałowy sposób znajduje się w specjalnym separatorze PRP, a następnie pobrany materiał jest wirowany w wirówce laboratoryjnej.
Etap III – podanie koncentratu bogatopłytkowego.
Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej podaje się w postaci iniekcji aktywowanego osocza z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii, liniowo- wzdłuż zmarszczek lub fałdów skóry
Prawidłowo pobrana krew, odwirowana i poprawnie wykonany zabieg nie niosą ze sobą  ryzyka niebezpiecznych powikłań.
Efekt pozabiegowy:
Widoczne są zaczerwienienia w miejscach wkłucia, które znikają po kilku minutach i są niewidoczne pod makijażem. Następnego dnia nie widać żadnych śladów po wykonaniu zabiegu.
Przeciwwskazania do zabiegu osoczem bogato płytkowym:
⦁ choroby krwi
⦁ nowotwory
⦁ ciąża
⦁ laktacja
⦁ leczenie niektórymi rodzajami antykoagulantów
Jak często należy wykonywać zabieg?
⦁ u osób poniżej 35 roku życia osocze bogatopłytkowe podaje się najczęściej jako profilaktykę starzenia się skóry. Wystarczy 1 zabieg na 12 miesięcy, żeby osiągnąć rewitalizujący efekt
⦁ osoby od 35 do 45 roku życia wymagają kolejnego podania po 9-12 miesiącach
⦁ po 50 roku życia wymagane jest podanie osocza po 3, 9 i 18 miesiącach od pierwszego zabiegu
⦁ Oddzielnym zabiegiem dopełniającym z użyciem własnej krwi pacjenta jest autologiczna fibryna, którą pozyskujemy z krwi pacjenta pobranej do odpowiedniej probówki, a następnie umieszczając ją w wirówce laboratoryjnej i wirując z odpowiednią prędkością. Do uzyskanego w ten sposób osocza bogatopłytkowego, dodaje się odpowiedni czynnik, który pozwala na utworzenie autologicznej fibryny, którą podajemy za pomocą strzykawki i igły bezpośrednio do skóry w wybrane miejsca. Efektem podania autologicznej fibryny jest redukcja zmarszczek na twarzy oraz jej odmłodzenie poprzez wypełnienie fibryną określonych miejsc, w których nastąpiły z wiekiem ubytki tkanek podskórnych.
Fibryna jest autogenną matrycą, która stymuluje gojenie i wzrost tkanek miękkich. Jest bogata w leukocyty i naczyniowy czynnik wzrostu. Tak więc po zabiegu w skórze, wokół podanej fibryny tworzy się włóknista otoczka, a obecne czynniki wzrostu stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu, co daje efekt liftingu w miejscu podania, trwający około 2 lat. Polecany dla osób od 40 roku życia. Zarówno zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego jak i autologicznej fibryny można wykonać podczas jednej wizyty.
Osocze bogatopłytkowe to jeden z zabiegów przeciwstarzeniowych, do których klienci wracają najchętniej. Szybka rekonwalescencja i poprawa kondycji skóry powodują, że procesy starzenia zostają spowolnione a satysfakcja pacjenta jest na wysokim poziomie. Zaleca się aby po miesiącu od podania osocza bogatopłytkowego zastosować mezoterapię innymi preparatami, ponieważ wówczas znacznie zwiększona jest odpowiedz fibroblastów, co klinicznie daje lepsze wyniki mezoterapii.

OPATENTOWANA TECHNOLOGIA AOVN™
WYNIKI NIEOSIĄGLANE DLA INNYCH URZĄDZEŃ
Dermapen™ dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii AOVN™ nakłuwa skórę prawie 80 000 razy na minutę.
NIEZAWODNE IGŁY Z NOWOCZESNEGO MATERIAŁU
Igły do mikronakłuwania w urządzeniu Dermapen™ wykonane są z molibdenu – to jeden z najbardziej zaawansowanych materiałów stosowanych obecnie w medycynie.
DLACZEGO WARTO PODDAĆ SIĘ ZABIEGOWI DERMAPEN™?
Mnogość wskazań terapeutycznych i znakomite efekty czynią z DERMAPEN™ narzędzie do zadań specjalnych.
Metoda mikronakłuwania frakcyjnego, poprzez stymulację produkcji kolagenu i uruchamianiu procesów naprawczych poprawia napięcie i elastyczność skóry, poprawia jej ukrwienie i odżywienie oraz zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek.
Dzięki zdolności do regulacji procesów melanogenezy uzyskujemy ujednolicenie koloru i struktury skóry.
Znaczną poprawę wyglądu skóry możemy uzyskać zarówno przy bliznach potrądzikowych jak również pooperacyjnych i pooparzeniowych. Stymulując procesy regeneracyjne powodujemy, że organizm jakby od wewnątrz wytwarza nową skórę, która zastępuje bliznę. Działamy więc nie tylko od zewnątrz ale przebudowujemy strukturę skóry od środka.
Podobny mechanizm działania mikronakłuwania frakcyjnego wykorzystujemy w leczeniu rozstępów, które są rodzajem blizny. Stymulacja rozstępów skutkuje zmniejszeniem ich widoczności i poprawy jakości skóry w ich obrębie.
Mikronakłuwanie frakcyjne skóry pozwala również na wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry, dzięki czemu zabieg jest jeszcze bardziej skuteczny. W tym celu stosuje się koktajle mezoterapeutyczne, osocze bogatopłytkowe, preparaty na bazie kwasu hialuronowego, krzemionki, aminokwasów w zależności od wskazania i leczonego obszaru skóry.

Opis zabiegu :

Zabieg z zastosowaniem DERMAPEN™ trwa około 30-45 minut. Skórę znieczulamy kremem znieczulającym, następnie dokładnie dezynfekujemy. Urządzenie daje nam wyjątkową możliwość dobrania głębokości wkłuć, w zależności od okolicy, wskazania i grubości skóry.
Możemy wykonać mikronakłuwanie w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm, zmieniając głębokość w trakcie zabiegu. W ten sposób, po naniesieniu na skórę odpowiedniego preparatu wykonujemy kilka pasaży celem jak najdokładniejszego pokrycia leczonych powierzchni. Polecamy stosowanie preparatów z linii Derma+, które zostały przygotowane specjalnie do terapii frakcyjnego mikronakłuwania.
W trakcie zabiegu widoczne jest równomierne zaczerwienie skóry, z możliwością punktowego krwawienia.
Mimo głębokiego nakłuwania do 2,5 mm, nie dochodzi do powstawania krwiaków i siniaków.
Bezpośrednio po zabiegu pacjent odczuwa gorąco i lekkie pieczenie. Polecamy zastosowanie maski IPLase™, która dzięki właściwościom przyspieszającym gojenie skóry złagodzi zaczerwienienie i obrzęk bez hamowania stanu zapalnego. Maska IPLase™ zawiera dodatkowo aktywatory białek szoku cieplnego dzięki czemu naturalnie ochładza skórę i przynosi ukojenie podrażnionej zabiegiem skórze.
Następnego dnia skóra może być zaróżowiona, napięta, jak po lekkim oparzeniu słonecznym.
Zarówno po samym zabiegu jak i w kolejnych dniach polecamy stosowanie specjalistycznego podkładu medycznego PRODERMA™, który przyspiesza gojenie skóry i pozwala jej oddychać.
Po 3-4 dniach może pojawić się delikatne złuszczanie.
Po 5-7 dniach możesz już cieszyć się efektami terapii DERMAPEN™.

Po zabiegu :
Całkowicie unikaj słońca i solarium przez 6 tyg. po zabiegu. 

EFEKTY :
widoczne spłycenie zmarszczek

 • efekt pogrubienia skóry, naturalna stymulacja produkcji kolagenu
 • zmniejszenie widoczności porów
 • redukcja widoczności rozstępów
 • redukcja blizn potrądzikowych i blizn oparzeniowych
 • leczenie łysienia
 • ujednolicenie kolorytu skóry

  Przeciwwskazania:

 • Choroby nowotworowe;
 • Ciąża i okres karmienia piersią;
 • Aktywna opryszczka;
 • Aktywny trądzik.

Wskazania:

Drobne płytkie marszczki;

 • Rozstępy;
 • Blizny potrądzikowe, pooperacyjne, pooparzeniowe;
 • Skóra zwiotczała;
 • Odmładzanie dłoni;
 • Wspomaganie terapii wypadania włosów
 • Niwelowanie przebarwień

Co to jest karboksyterapia?
Karboksyterapia to zatwierdzona przez FDA terapia z zastosowaniem medycznego Vdwutlenku węgla, stanowiąca istotny przełom w medycynie estetycznej ze względu na szeroki waxchlarz zastosowań i dużą skuteczność. Warto zaznaczyć, że jest to jednocześnie metoda bezpieczna, mało inwazyjna oraz o potwierdzonej klinicznie skuteczności.
Może być stosowana w odmładzaniu skóry, walce z cellulitem, rozstępami, bliznami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniami skóry, łysieniem. Można ją łączyć z mezoterapią z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego czy peptydów. Sam zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu medycznego certyfikowanego dwutlenku węgla. Urządzenie zostało zaprojektowane oraz wykonane w Polsce.
Jak dokładnie działa?
Należy wiedzieć, że dwutlenek węgla ma niezwykłą zdolność rozszerzania naczyń krwionośnych. Po wstrzyknięciu gazu w miejsce zabiegu, rozszerzają się więc małe, tętnicze naczynka. Zwiększa się przepływ krwi bogatej w tlen i składniki odżywcze. Rekcją skóry na iniekcję jest stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji kolagenu i elastyny. „Remodeling” skóry rozpoczyna się już od pierwszego zabiegu. Włókna kolagenowe ulegają kurczeniu, poprawia się stan skóry. Wzmaga się mikrokrążenie, następuje odbudowa i odżywienie komórek.
ETAP I
Natychmiastowe rozszerzenie naczyń krwionośnych i wzrost przepływu krwi ( na skórze pojawia się rumień otaczający miejsce wkłucia)
ETAP II
Szybkie uwalnianie atomów tlenu z hemoglobiny do miejsca o zwiększonym stężeniu dwutlenku węgla
ETAP III
Przyłączenie dwutlenku węgla do hemoglobiny
Rozkład dwutlenku węgla zapewnia anhydraza węglanowa do kationów wodoru i jonów

Wskazania:
cellulit, lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej
⦁ rozstępy, blizny, blizny po trądziku
⦁ starzenie się skóry
⦁ wiotkość skóry twarzy, szyi i drugiego podbródka
⦁ cienie pod oczami
⦁ worki i opuchnięcia pod oczami
⦁ odmładzanie skóry dłoni
⦁ zwiotczenie skóry po ciąży lub odchudzaniu
⦁ problemy skóry głowy
⦁ trudno gojące się rany
⦁ wypadanie włosów, łysienie plackowate
⦁ Łuszczyca
⦁ Otyłość
⦁ Opadające powieki – czasem wspomagająco przy zabiegu ⦁ plastyka powiek

Przeciwwskazania:
⦁ ciąża,
⦁ choroby serca,
⦁ ciężka niewydolność płuc,
⦁ aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe,
⦁ stany zapalne skóry, zakażenia grzybicze,
⦁ opryszczka..
W stosowanym w naszym gabinecie aparacie medycznym CO2 jest ogrzewany, w związku z czym zabieg jest prawie bezbolesny.
Kontrolowana jest szybkość przepływu i ilość podanego gazu , co czyni procedurę bardzo bezpieczną.

Zalecenia pozabiegowe:
W trakcie serii zabiegów nie należy skorzystać z:

 • opalania i solarium (minimum 7 dni od zabiegu), 
 • sauny, 
 • łaźni, 
 • gorących kąpieli, 
 • jaccuzi, 
 • basenu. 

W ciągu 24 h należy ograniczyć wysiłek fizyczny.

Korzyści:
JEDYNE POLSKIE CERTYFIKOWANE URZĄDZENIE!
CERTYFIKAT MEDYCZNY KLASA IIb

Urządzenie zdobyło główną nagrodę w prestiżowym konkursie Inspiracje Roku 2017 oraz na 36. Międzynarodowym Kongresie Kosmetycznym LNE  

CZY CO2 STOSOWANY W KARBOKSYTERAPII JEST SZKODLIWY ?
CO2 jest produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu oraz wydalany przez nasze płuca. Oznacza to, iż jest wysoce obojętny dla każdego organizmu. Można śmiało uznać go za „ekologiczny”, terapeutyczny czynnik.
Karboksyterapia jest zabiegiem medycznym dlatego jest dokładnie przebadana pod względem mechanizmów działania, efektów terapeutycznych i skutków ubocznych. Jest to  więc zabieg bezpieczny, który może pomóc poprawić zdrowie i wygląd naszej skóry.

Jak długo trawa kuracja?
Zazwyczaj cykl zabiegowy obejmuje od 5 do 12 zabiegów. Najczęściej wykonuje się jeden lub dwa zabiegi w tygodniu. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.