Zabieg powiększania ust polecany jest osobom, które dostrzegają problem zbyt małych warg, lub są niezadowolone z ich kształtu. U młodych kobiet korekta dotyczy przeważnie zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej. W późniejszym wieku dokonujemy głównie korekty konturu warg i zmian wynikających z postępującego procesu starzenia się ust związanego z odwodnieniem czerwieni wargowej. Usta są lepiej nawilżone, odzyskują kolor i młodzieńczą jędrność. Powiększenie objętości ust powoduje, że znikają małe i większe zmarszczki dookoła ust, co daje ogólny efekt odmłodzenia. Dzięki procedurze, możemy uwydatnić usta, poprawić ich kształt i  symetryczność oraz koloryt.

Powiększanie ust to zabieg bezpieczny, dający świetne efekty. Warto podkreślić, że stosujemy najlepsze i sprawdzone i certyfikowane produkty przeważnie w składzie już z lidokainą, czyli znieczuleniem w strzykawce, wówczas dodatkowo stosujemy również znieczulenie w postaci kremu bądź żelu, które gwarantuje już praktycznie bezbolesny zabieg. Efekty utrzymują się około 6 – 12 m-cy.

Wskazania:

⦁ zwiększenie objętości ust
⦁ korekcja dysproporcje pomiędzy górną, a dolną wargą
⦁ podkreślenie konturu ust
⦁ korekcja „rynienki” – łuku kupidyna
⦁ wypełnienie drobnych zmarszczek nad górną wargą
⦁ wyrównanie i podkreślenie kształtu ust
⦁ przywrócenie ustom optymalnego poziomu nawilżenia

 

Zalecenia przed zabiegowe:

Wymagane jest zaprzestanie stosowania aspiryny, gdyż może ona powodować nasilone krwawienie w miejscu wkłucia. Warto przed 7 dni przed zabiegiem zażywać witaminę C lub rutynę, które uszczelniają naczynia krwionośne (zapobiegając powstawaniu siniaczków). Przy skłonnościach do powstawania opryszczki czerwieni wargowej zaleca się wdrożyć profilaktykę antywirusową – preparatem Heviran przed 5 dni przed i 5 dni po zabiegu. Na dobę przed zabiegiem nie należy spożywać alkoholu. Z racji całkowitej biokompatybilności kwasu hialuronowego, nie jest wymagane wykonanie testów uczuleniowych.

Efekty:

Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta (kontur, czerwień) preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki lub modelując kontur ust. Efekty utrzymują się 8-12 miesięcy i zależą od m.in. od rodzaju skóry i trybu życia. Po wykonanym zabiegu zostaną udzielone informację jak dbać o to by kwas hialuronowy szybko nie zostawał wchłaniany.

Opis zabiegu:

Przed rozpoczęciem zabiegu znieczulamy usta specjalnym kremem znieczulającym, który gwarantuje całkowity komfort podczas zabiegu. Następnie przy pomocy bardzo cienkiej igły podaje się odpowiednio dobrany kwas hialuronowy. Cała procedura trwa około 30 minut.

Wygląd skóry po zabiegu:

Po zabiegu usta będą lekko opuchnięte, może pojawić się również delikatne zasinienie utrzymujące się przez kilka dni. Opuchlizna schodzi najczęściej po 2-3 dniach. Zależy to od zastosowanego preparatu oraz predyspozycji pacjenta. Na ostateczny efekt należy czekać około tygodnia.

Zalecenia po zabiegu:

Bezpośrednio po zabiegu:

⦁ Na 24 godziny po zabiegu warto zadbać o higienę nakłuwanych miejsc i jak najrzadziej ich dotykać;
⦁ Odradza się stosowanie jakichkolwiek błyszczyków i szminek oraz kremów, ewentualnie by zniwelować obrzęk można zastosować maść na bazie aloesu lub Arnika.
⦁ Należy unikać gorących napojów oraz posiłków.

Na tydzień po zabiegu:

⦁ Należy unikać wysokich temperatur, sauny, solarium, gorących kąpieli.
⦁ Nie należy masować ani ugniatać ust bez wyraźnych wskazań.

Przeciwwskazania:

⦁ Ciąża
⦁ Laktacja
⦁ Infekcje skórne w okolicach ust
⦁ Opryszczka (czynna)
⦁ Choroby układu immunologicznego
⦁ Nadwrażliwość na kwas hialuronowy

Podreślę, że używamy tylko preparatów posiadających certyfikaty, które są najwyższej jakości renomowanych firm, które gwarantują bezpieczeństwo zabiegu i maksymalną trwałość efektu. Juvederm, Stylage, Fillorga, Princess

Fakty i mity:

⦁ Usta mogą wyglądać nienaturalnie – MIT.

Po zabiegu usta są spuchnięte przez 1 – 2 dni i wtedy usta mogą sprawiać wrażenie bardzo nienaturalnych, jednak ostateczny efekt jest dyskretny. Dokładne przedstawienie swoich oczekiwań i użycie optymalnych ilości wypełniacza jest gwarancją kobiecych i pełnych ust bez efektu przesady.

⦁ Po zabiegu mogą powstać nierówności i grudki – MIT.

Odpowiednio użyty kwas hialuronowy oraz masaż bezpośrednio po wykonywanym zabiegu gwarantują równomierną dystrybucję wypełniacza w tkance warg. Przemieszczenie kwasu hialuronowego poza linię ust zdarza się niezwykle rzadko, przeważnie poprzez niezachowanie przez klienta zasad pozabiegowych.

⦁ Preparat będzie wyczuwalny w ustach – MIT.

Przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu możliwe jest wzmożone napięcie ust i twardość, uczucie to szybko jednak mija.

⦁ Zabieg jest szybki, a efekt natychmiastowy – FAKT.

Zabieg trwa kilkanaście minut, a efekt widoczny jest natychmiast. Po zabiegu można od razu wrócić do codziennych zajęć, choć większość pacjentek przez okres 1 – 2 dni, kiedy usta mogą spuchnąć, woli pozostać w domu.