Jakie są przyczyny łysienia?

Najczęstszymi przyczynami łysienia u kobiet i mężczyzn jest łysienie androgenne, które jest uwarunkowane genetycznie i polega na stopniowej, przewlekłej redukcji liczby włosów oraz zmniejszenia ich grubości w okolicach androgenozależnych, takich jak: czoło (zakola), ciemię (szczyt głowy) i skronie. Poza tym częstymi przyczynami utraty włosów bywają: odchudzanie, restrykcyjna dieta, niezbilansowana dieta wegetariańska, wyniszczające choroby, przebiegające z gorączką i powodujące utratę masy ciała, odwodnienie, cukrzyca i choroby tarczycy, niedokrwistość, brak witamin i minerałów w pokarmie, przyjmowanie różnych leków (przeciwdepresyjne, przeciw nadciśnieniu tętniczemu, wiele innych), stres, wahania hormonalne (ciąża, połóg, menopauza).

Piękne włosy to efekt zadbanej, zdrowej i odżywionej skóry głowy. Jeśli chcesz mieć je długie, mocne i błyszczące, to zacznij pielęgnację od skóry głowy. Jednym z najskuteczniejszych zabiegów na wypadające włosy jest mezoterapia igłowa skóry głowy przede wszystkim preparatem Cyj hair filler, który zdobył nagrodę dermatologów jako najlepszy preparat w niwelowaniu łysienia.

Zabieg ten może być stosowany zarówno w celu porostu włosów jak i powstrzymania aktywnej utraty włosów oraz w postępowaniu profilaktycznym. Podajemy substancje pobudzające wzrost i hamujące łysienie. Zestaw dobierany jest indywidualnie do potrzeb klienta. Mezoterapia na włosy cieszy się bardzo dużą popularnością, ponieważ gwarantuje szybkie i widoczne efekty rewitalizacyjne, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie klientów.

Wskazania:
Wypadanie włosów spowodowane:

 •  zmianami hormonalnymi,
 •  nieprawidłowym odżywianiem się,
 •  ciążą i laktacją,
 •  nadmierną ekspozycją na słońce,
 •  stresem,
 •  łysieniem typu męskiego,
 •  łysieniem plackowatym
 •  łysieniem androgenowym (genetycznym)

Częstotliwość zabiegów:

Mezoterapia skóry głowy powinna mieć formę 6 zabiegów przeprowadzanych co 2-4 tygodnie. Następnie organizowana jest sesja przypominająca indywidualna do potrzeb klienta.
Mezoterapia włosów to zabieg całkowicie bezpieczny. Właściwie każdy, kto ma problem z nadmiernym wypadaniem włosów może z niego skorzystać. Trzeba jednak wiedzieć, że istnieje kilka przeciwwskazań, które dyskwalifikują z wykonania zabiegu.

Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej:

 •  ciąża i karmienie piersią,
 •  alergia,
 •  cukrzyca,
 •  leki przeciwzakrzepowe,
 •  choroby nowotworowe,
 •  gorączka,
 •  stany zapalne skóry, infekcje skórne.

Zabiegi:

 •  Dr. Cyj Hair Filler
 •  Dermapen TM – urządzenie medyczne
 •  Osocze bogatopłytkowe
 •  Mezokoktajle

– DR.CYJ HAIR FILLER- najlepsza na świecie innowacyjna metoda w leczeniu łysienia

Właściwości:

 •  Powstrzymuje wypadanie włosów
 •  Skuteczny w walce z alopecją
 •  Przyspiesza odrost włosów
 •  Pogrubia i zagęszcza włosy
 •  Pobudza krążenie i poprawia ukrwienie skóry głowy
 •  Rewitalizuje mieszki włosowe
 •  Pielęgnuje skórę głowy
 •  Wzmacnia włosy przed i po przeszczepie

Peptydowa terapia włosów DR.CYJ Hair Filler
to innowacyjny zabieg hamujący wypadanie włosów
i przyspieszający ich odrost poprzez pobudzenie krążenia
i rewitalizację mieszków włosowych.

Prace na tym preparatem trwały ponad 10 lat – ich zwieńczeniem jest nowa opatentowana formuła 7 rewolucyjnych peptydów
i kwasu hialuronowego. Innowacyjność DR.CYJ Hair Filler
to nie tylko sam jego skład, ale również nowa opatentowana technologia Przedłużonego Uwalniania Substancji Aktywnych – „Sustained Release Technology”.
To zupełny przełom jeśli chodzi o sposób dostarczania substancji aktywnych – minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych. Już pierwszy zabieg hamuje wypadanie włosów, natomiast kolejne stymulują odrastanie nowych, zagęszczają je i pogrubiają. Spektakularne efekty widać
już po 2 miesiącach, peptydowa terapia włosów wymaga jedynie 4 zabiegów w odstępach co 2 tygodnie.

Terapię należy powtórzyć po roku.

Peptydowa terapia włosów przeznaczona jest równo dla kobiet,
jak i mężczyzn, nie tylko w przypadku łysienia androgenowego,
ale także spowodowanego stresem, złą dietą, częstym farbowaniem lub też niewłaściwą pielęgnacją włosów i skóry głowy. Zabieg także świetnie wzmacnia włosy przed i po przeszczepie.

Pojedynczy zabieg z wykorzystaniem produktu DR.CYJ Hair Filler trwa do ok. 30 min. i polega na wykonaniu serii mikro wkłuć. Jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia, ponieważ
w przeciwieństwie do mezoterapii wymaga mniej wkłuć – podawana jest niewielka ilość skoncentrowanego preparatu.
ZABIEG

Jaki problem rozwiązuje zabieg – wskazania?

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które chcą zatrzymać wypadanie włosów, przyspieszyć ich odrost, pogrubić i zagęścić włosy. Unikalna formuła 7 peptydów i kwasu hialuronowego pobudza krążenie i poprawia ukrwienie skóry głowy a także odżywia mieszki włosowe. Innowacyjność DR.CYJ Hair Filler to także opatentowana technologia przedłużonego uwalniania i wnikania substancji aktywnych – minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych. Zabieg wskazany jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Ile trwa pojedynczy zabieg?

Cały zabieg trwa ok. 30 min. Jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia.

Ile trwa cała kuracja, czyli ilu powtórek wymaga zabieg, w jakim odstępie czasu?

Terapia trwa 2 miesiące i wymaga 4 sesji w odstępach co 2-3 tygodnie. Dla podtrzymania efektu zaleca się zabieg przypominający po 6 miesiącach.

Przebieg zabiegu krok po kroku, czy wymaga przygotowania się, czy boli?

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, jedynie dzień przed zabiegiem i po zabiegu nie wskazane jest picie alkoholu. Zabieg z wykorzystaniem preparatu DR.CYJ Hair Hiller polega na wykonaniu serii wkłuć w skórę głowy
w powierzchniowe warstwy skóry właściwej. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, ponieważ w przeciwieństwie do mezoterapii wymaga mniej wkłuć. Podaje się niewielką ilość preparatu, dzięki czemu nie jest tak odczuwalny dla skóry głowy.

Co się dzieje ze skórą, organizmem bezpośrednio po zabiegu, kiedy ustępują skutki uboczne?

Skutków ubocznych właściwie nie ma, jedynie bezpośrednio po zabiegu mogą występować niewielkie zgrubienia w miejscu podania preparatu lub też niewielkie swędzenie. Wspomniane niedogodności znikają w przeciągu 1 doby.

Jakiego efektu możemy się spodziewać, po jakim czasie od zabiegu?

Już pierwszy zabieg zatrzymuje wypadanie włosów!!! Natomiast kolejne zabiegi pobudzają krążenie i rewitalizują mieszki włosowe przyspieszając odrost włosów.

Przeciwwskazania.

Kobiety w ciąży i karmiące, dzieci i nieletni poniżej 18 r. ż., uczulenie na którykolwiek ze składników, zmiany skórne, choroby skóry, infekcje lub następstwa zakażeń paciorkowcami, przyjmowanie leków immunosupresyjnych, terapia sterydowa, choroby autoimmunologiczne, niewyrównana cukrzyca, choroby reumatyczne, powtarzające się anginy
i zapalenie wsierdzia.

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Jest to płyn, w którym pierwotnie znajdują się wszystkie komórki krwi w naszych naczyniach krwionośnych. Osocze bogate w płytki krwi staje się dopiero, gdy po pobraniu krew zostanie odpowiednio odwirowana. Wówczas uzyskujemy kilkukrotnie wyższą koncentrację płytek krwi, które są naturalnym rezerwuarem czynników wzrostowych. Czynniki wzrostowe potrzebne są do regeneracji uszkodzonych, zranionych i starzejących się tkanek.

Przebieg zabiegu:

W pierwszej kolejności pobiera się krew od pacjenta do sterylnych probówek. Jest to zazwyczaj około 20-25 ml krwi. Taka objętość krwi nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia i życia pacjenta. Bezpośrednio po pobraniu krew jest odwirowywana, co pozwala na uzyskanie osocza o bardzo dużej koncentracji płytek krwi, a co za tym idzie czynników wzrostowych, pobudzających regenerację tkanek i odrost włosów. Osocze bogatopłytkowe zostaje następnie wstrzykiwane za pomocą igły i strzykawki w miejsca poddawane terapii.

Wskazania do zabiegu:

· Wszystkie rodzaje łysienia

Rezultaty zabiegu:

Po kilku tygodniach od zabiegu, w zależności od stanu wyjściowego, poprawia się zarówno jakość włosów, jak i ich gęstość. Włosy stają się grubsze, mniej łamliwe. Pobudzone jest szybsze odrastanie włosów. Wypadanie włosów stopniowo się zmniejsza. W niektórych przypadkach udaje się zatrzymać proces utraty włosów i przywrócić ich dawną gęstość.

Efekty zabiegu:

Na pierwsze efekty należy poczekać minimum 3 po wykonaniu serii zabiegów, zaś ostateczny efekt nastąpi po około roku od rozpoczęcia serii zabiegowej.

Częstotliwość zabiegów:

Seria zabiegów powinna składać się z 3-6 zabiegów wykonywanych w odstępach 2-3 tygodniowych. W zależności od przyczyny łysienia, może zaistnieć konieczność powtarzania serii zabiegów lub wykonywania pojedynczych zabiegów podtrzymujących co kilka miesięcy.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 •  Choroba autoimmunologiczna
 •  Skłonność do tworzenia przerośniętych blizn
 •  Aktywna infekcja skóry
 •  Ciąża lub laktacja

MEZOKOKTAJLE:

Mesohyal™ BIOTIN to polirewitalizujący roztwór zawierający koktajl witamin z grupy B, kwas hialuronowy (hialuronian sodu) oraz sole mineralne. Główny składnik preparatu — biotyna (znana jako witamina B7 lub witamina H) — bierze udział w metabolizmie białek i tłuszczy. Ma istotne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania komórek.

WSKAZANIE :

 •  wypadanie włosów (uwarunkowane genetyczne lub hormonalnie, z powodu stresu, przemęczenia, ciąży),
 •  zniszczone i przesuszone włosy,
 •  wolno rosnące włosy.

Działanie:

Biotyna stymuluje metabolizm komórkowy, tym samym zwiększa biodostępność innych substancji aktywnych dostarczanych w głąb skóry; wpływa na właściwe funkcjonowanie owłosionej skóry głowy i zapobiega wypadaniu włosów; spowalnia również proces starzenia się skóry, przywracając jej naturalny blask.

Stosowanie: Biotyna może być stosowana w terapii pojedynczo, ale najlepsze rezultaty przynosi stosowanie jej w koktajlach zabiegowych z innymi substancjami, dobranymi indywidualnie na konsultacji, w zależności od wskazań. Mesohyal BIOTIN błyskawicznie i długotrwale poprawia kondycję włosów, jednakże zaleca się powtarzanie kuracji w celu zapewnienia jak najlepszego efektu.

MEDYCZNE URZĄDZENIE DERMAPEN TM wyłącznie ten sprzęt jest oryginalny na rynku ! (zwracam uwagę na chińskie repliki, stosowane zazwyczaj w gabinetach kosmetycznych, które szarpią skórę, przynoszą nie efekty – a skutki uboczne)

Co to jest DERMAPEN TM?

Dermapen jest urządzeniem wyposażonym w 12 wymiennych, jednorazowych igieł, wykonanych ze stali chirurgicznej. Działanie polega na automatycznym nakłuwaniu skóry w sposób pulsacyjny. Częstotliwość pulsowania igieł umożliwia wykonanie do 1300 nakłuć na sekundę, co w rezultacie pozwala na wytworzenie siateczki mikrouszkodzeń na danym obszarze skóry. Jest to planowe mikrouszkodzenie skóry, które pobudza otaczającą zdrową tkankę do intensywnej regeneracji. Pobudzone zostają procesy naprawcze, co prowadzi do intensywnej regeneracji obszaru, który został poddany terapii. Ideą terapii jest więc regularne i przewidywalne uszkodzenie głębszych warstw skóry głowy, co ma pobudzić ją do wzmożonej regeneracji i odrostu włosów. Głębokość perforacji skóry jest dobierana indywidualnie do potrzeb pacjenta, w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm, co pozwala na pełną kontrolę przeprowadzanego zabiegu. Dermapen może być stosowany jako samodzielny zabieg, gdyż intensywnie stymuluje skórę do naturalnego pobudzenia odrostu włosów. Jego działanie w pewnym stopniu można porównać do działania lasera frakcyjego. Jednocześnie może być zabiegiem towarzyszącym tradycyjnym zabiegom iniekcyjnym (mezoterapia, osocze bogatopłytkowe Regeneris), ponieważ podnosi efektywność tych zabiegów poprzez zwiększenia stopnia przenikania substancji czynnych.

Czy zabieg wymaga znieczulenia?

Nie, ale dla osób bardziej wrażliwych na ból przewidziane jest wcześniejsze znieczulenie kremem z lidokainą .

Komu jest zalecany zabieg?

Osobom z każdym rodzajem łysienia.

Rezultaty zabiegu:

Po kilku tygodniach od zabiegu, w zależności od stanu wyjściowego, poprawia się zarówno jakość włosów, jak i ich gęstość. Włosy stają się grubsze, mniej łamliwe. Pobudzone jest szybsze odrastanie włosów. Wypadanie włosów stopniowo się zmniejsza. W niektórych przypadkach udaje się zatrzymać proces utraty włosów i przywrócić ich dawną gęstość.

Kiedy należy się spodziewać ostatecznego efektu zabiegu?

Na efekt należy poczekać kilka tygodni po wykonaniu serii zabiegów.

Ile zabiegów należy wykonać, by uzyskać satysfakcjonujący efekt?

Seria zabiegów powinna składać się z 3-6 zabiegów wykonywanych w odstępach 2-3 tygodniowych. W zależności od przyczyny łysienia, może zaistnieć konieczność powtarzania serii zabiegów lub wykonywania pojedynczych zabiegów podtrzymujących co kilka miesięcy.

Jak często należy zabieg powtarzać?

Odstępy między poszczególnymi zabiegami w serii powinny wynosić 2-3 tygodnie. Serie zabiegów można powtarzać 2-3 razy w roku. Można też stosować zabiegi podtrzymujące raz na 2-3 miesiące.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 •  Choroba autoimmunologiczna
 •  Skłonność do tworzenia przerośniętych blizn
 •  Obecność na skórze ognisk zakażonych bakteriami
 •  Aktywna infekcja wirusem opryszczki
 •  Kobiety w ciąży lub karmiące piersią.

Jak się wygląda bezpośrednio po zabiegu?

Na skórze poddawanej terapii pozostają drobne ślady po nakłuwaniu igłą i niewielkie krwiaki, które utrzymują się maksymalnie do 2 tygodni, poza tym skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta.

Zalecenia przed zabiegiem:

Nie ma potrzeby wykonywania żadnych zabiegów przygotowujących. Trzeba być przede wszystkim zdrowym. Nie wolno już na tydzień przed terminem zabiegu zażywać aspiryny, leków które ją zawierają oraz innych leków zmniejszających krzepliwość krwi, jeżeli ma się tendencje do pojawienia opryszki to warto jest stosować Heviran 5 dni przed zabiegiem. Wówczas dla zmniejszenia, czy przeciwdziałania krwiaczków, obrzęku dobrze jest zastosować na tydzień przed zabiegiem profilaktycznie witamine C.

Zalecenia po zabiegu:

Przy dużym obrzęku zaleca się stosowanie maści głęboko kojących i nawilżających, o których zostaniecie Państwo poinformowani po zabiegu.

Dieta na łysienie:

Zdrowa, zbilansowana dieta, bogata we wszystkie składniki odżywcze wspiera nasz organizm oraz pomaga zapobiegać wypadaniu włosów. Bardzo ważne jest, aby dostarczać organizmowi żelazo, kwasy tłuszczowe Omega-3, witaminę C, biotynę, cynk oraz białko, ale nie surowe! Surowe białko hamuje wchłanianie biotyny, która jest bardzo potrzebna do pobudzenia cebulek włosowych. Największe korzyści w tym przypadku przyniesie dieta bogata w świeże warzywa i owoce, a także produkty pełnoziarniste oraz orzechy. Aby wspomóc działanie diety można również suplementować witaminy i mikroelementy w postaci produktów farmakologicznych.

 

KARBOKSYTERAPIA – medyczne urządzenie co za tym idzie efektywne i bezpieczne !

Czym jest Karboksyterapia w leczeniu włosów?

Karboksyterapia to terapia dwutlenkiem węgla. Bezpieczną dawkę CO2 wstrzykuje się śródskórnie lub podskórnie przy użyciu innowacyjnego certyfikowanego bezpiecznego urządzenia medycznego.

Na czym polega zabieg?

Przeniknięcie dwutlenku węgla do tkanek skóry sprawia, że naczynia krwionośne rozszerzają się. Krew szybciej przepływa, a komórki odnawiają się. Produkcja kolagenu zostaje wzmożona, powstają nowe naczynia krwionośne, a skóra zostaje silnie zregenerowana. Zabieg trwa kilkanaście minut. Uzyskanie najlepszych efektów jest możliwe dzięki przeprowadzeniu serii 4-8 zabiegów z częstotliwością raz w tygodniu. Karboksyterapia może być łączona z innymi metodami leczenia, które wzmacniają efekt wzrostu włosów.

W jakich okolicach można wykonać zabieg i na jakie rodzaje łysienia?

Cała skóra owłosiona głowy, na każdy rodzaj łysienia.

Jakie efekty daje ten zabieg?

Zahamowanie wypadania włosów, poprawa ukrwienia skóry głowy, pojawienie się nowych włosów.

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Brak.

Jakie są przeciwwskazania?

Ciąża i zaburzenia krzepnięcia krwi.