Lipoliza iniekcyjna to nieinwazyjny zabieg modelujący sylwetkę, polegający na wprowadzeniu za pomocą iniekcji substancji powodującej likwidację komórek tłuszczowych. W rezultacie komórki ulegają rozpuszczeniu, uwolnione tłuszcze są rozkładane w procesie przemiany materii i wydalane z organizmu.
Lipoliza to obecnie najnowocześniejszą metoda, która pozwala na bezoperacyjną, trwałą i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej.
Zabiegi tego typu stają się na świecie alternatywą dla bolesnych i obarczonym powikłaniami zabiegów jak odsysanie tłuszczu (liposukcja). Jest to obecnie najbezpieczniejsza i niedroga medyczna metoda efektywnego usuwania tkanki tłuszczowej z danego obszaru.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg ?
Zabieg lipolizy jest przeznaczony dla osób z normalną wagą lub lekką nadwagą. Pomaga usunąć tzw. miejscowe otłuszczenia np. fałdy na plecach, brzuchu lub udach, których trudno pozbyć się w wyniku diety czy ćwiczeń fizycznych, ale także w obrębie twarzy tzw. chomiki lub podwójny podbródek. U pacjentów z dużą i rozległą otyłością zabieg ten jest nieskuteczny.

WSKAZANIA:
1. podwójny podbródek;
2. fałd tłuszczu na brzuchu;
3. tłuszcz na udach, zbyt szerokie uda;
4. tłuszcz na pośladkach, zbyt grube pośladki
5. gruby, otłuszczony, tzw. „byczy” kark;
6. tłuszcz wokół pach;
7. poduszeczki tłuszczu w okolicy pach;
8. tłuszcz na kolanach, zbyt grube kolana;
9. modelowanie sylwetki;
10. kończyny górne w okolicy tricepsu;
11. ginekomastia męska;
12. biodra;
13. fałdy na plecach (poniżej żeber)

Jak wygląda zabieg ?
Podczas konsultacji osoba wykonująca zabieg zbiera wywiad dotyczący przebytych i ewentualnych aktualnych chorób oraz uczuleń. Przed zabiegiem na wybrane, zaznaczone okolice może zostać nałożona maść ze środkiem znieczulającym. Dzięki używaniu bardzo cienkich igieł zabieg jest bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów. Następnie, po dezynfekcji skóry, dokonuje się wstrzykiwania preparatu w zaznaczone miejsca bardzo cienką igłą. W miejscu podania pojawia się zaczerwienienie oraz uczucie pieczenia, które ustępuje.
Po zabiegu może pojawić się obrzęk i utrzymujące się bolesne i piekące zaczerwienienie, swędzenie czy drobne krwiaki. Są to typowe i normalne objawy rozpadu komórek tłuszczowych. Po wykonanym zabiegu można od razu wrócić do pełnej aktywności. Zabiegi powtarza się średnio 2-3 razy w odstępach kilkutygodniowych w zależności od ilości tkanki tłuszczowej. Czasem wystarczający jest jeden zabieg.

Efekty zabiegu
⦁ utrata kilku cm w obwodzie w miejscu iniekcji,
⦁ wzrost metabolizmu komórek skóry,
⦁ stymulacja mikrokrążenia,
⦁ stymulacja regeneracji skóry,
⦁ polepszenie odżywienia skóry.

Przeciwwskazania:
⦁ ciąża oraz karmienie piersią,
⦁ zaburzenia krzepnięcia krwi,
⦁ padaczka oraz choroby wątroby i nerek,
⦁ aktywne infekcje skórne w miejscu wstrzyknięć,
⦁ alergia na składniki preparatu,
⦁ znaczna otyłość.

Stosowane preparaty:
Aqalyx,

Lipolax,

Mesoline Slim

Fosfodylocholina

Ilość ampułek koniecznych do zabiegu ustala się w czasie konsultacji.

Karboksyterapia – urządzenie medyczne, certyfikowane, medyczne = efektywne, skuteczne

⦁ Karboksyterapia tkanki tłuszczowej jest znakomitą alternatywą dla liposukcji klasycznej, nie obarczoną powikłaniami towarzyszącymi tradycyjnej metodzie.
⦁ Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Zabieg karboksyterapii łączy w sobie mechaniczny oraz chemiczny wpływ na zniszczenie komórek tłuszczowych oraz odprowadzenie metabolitów. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki.
⦁ Wprowadzony do tkanki tłuszczowej CO2 częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego poddanego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu powoduje wygładzenie powierzchni skóry i usunięcie nieestetycznego cellulitu.
Zabieg karboksyterapii okolic podbródka redukuje tkankę tłuszczową i ujędrnia skórę poprzez pobudzenie syntezy kolagenu.
Cykl zabiegów dobiera się indywidualnie do docelowego zapotrzebowania klienta.

WSKAZANIA:
1. podwójny podbródek;
2. fałd tłuszczu na brzuchu;
3. tłuszcz na udach, zbyt szerokie uda;
4. tłuszcz na pośladkach, zbyt grube pośladki
5. gruby, otłuszczony, tzw. „byczy” kark;
6. tłuszcz wokół pach;
7. poduszeczki tłuszczu w okolicy pach;
8. tłuszcz na kolanach, zbyt grube kolana;
9. modelowanie sylwetki;
10. kończyny górne w okolicy tricepsu;
11. ginekomastia męska;
12. biodra;
13. fałdy na plecach (poniżej żeber)