KOSMETOLOGIA

Pierwszym etapem makijażu
permanentnego jest wykluczenie
wszystkich przeciwwskazań, które mogą
zdyskwalifikować do zabiegu. Prosimy o
nie ukrywaniu informacji dotyczących
stanu zdrowia. Poszczególne
przeciwwskazania nie znalazły się w
karcie bez przyczyny. Zatajenie ich może
mieć zły wpływ na pigmentację oraz
efekt końcowy.

Następnym krokiem jest regulacja brwi oraz rysunek wstępny, który ma
na celu przedstawić finalny kształt brwi.

Należy się skoncentrować na każdym szczególe takim jak: długość brwi, symetria, grubość. Rysunek jest etapem,
który ma na celu wyznaczyć idealny, dokładny i precyzyjnie zaznaczony kształt (na pierwszy rzut oka może wydawać Ci się gruby/toporny). Poinformuj o swoich obawach linergistkę! Makijaż permanentny to zabieg, którego efekt jest
trwały i nie można go tak łatwo usunąć, dlatego nie powinnyśmy się bać mówić o własnych odczuciach. Mocniejsze nasycenie koloru bezpośrednio po zabiegu i zaczerwienienie w zapigmentowanej okolicy jest normalną sprawą, nie należy panikować.

Ważne jest, aby stosować się
do zaleceń. Pielęgnacja po
zabiegu jest równie ważna jak sam
zabieg. Jeżeli chcesz, aby brwi
równomiernie się wygoiły a finalny
efekt był satysfakcjonujący
zapoznaj się z zaleceniami
pozabiegowymi.

 

 

Jak dbać o brwi?
Zabieg makijażu permanentnego jest zabiegiem inwazyjnym. Za pomocą igły oraz specjalnie przeznaczonego do tego urządzenia wprowadzamy pigment pomiędzy naskórek, a skórę właściwą.
– dwa dni zaraz po pigmentacji są bardzo istotne. Przemywać brwi 2-3 razy dziennie przegotowaną wodą lub szarym mydłem, aby zmyć nadmiar osocza, oraz nie dopuścić do powstania większego strupka. Na powierzchni brwi utworzy się delikatna błonka, która dzień po dniu będzie się łuszczyć. Nie należy panikować w momencie widocznej różnicy w kolorze pomiędzy strupkiem, a efektem znajdującym się w miejscu gdzie strupek już odszedł.

– od 4 do 8 dnia po zabiegu należy rozpocząć nawilżanie brwi, aplikując bardzo cienką warstwę wazeliny kosmetycznej/Bepanthen (gruba warstwa może spowodować wyrzucenie pigmentu ze skóry, w wyniku czego pigment się nie przyjmie). Uwaga! Przed każdą nową warstwą preparatu, należy oczyścić brwi z pozostałości po poprzedniej aplikacji.
– efekt finalny widoczny jest po 6 tygodniach, kiedy należy zgłosić się na korektę,
– w czasie gojenia brwi nie należy: drapać strupków, nakładać produktów kosmetycznych, przemywać brwi innymi specyfikami niż szare mydło, przegotowana woda, korzystać z solarium, sauny.

Jednym z najczęściej zadawanych pytań przez klientki jest pytanie o możliwości jakie mamy, decydując się na makijaż permanentny ust. Czy możemy uzyskać kolor ulubionej szminki, tak, aby już nigdy nie martwić się o poprawianie koloru po jedzeniu czy też piciu? Decydując się na makijaż permanentny ust, powinniśmy dokładnie zapoznać się z całym procesem pigmentacji ust.
Pierwszym etapem makijażu permanentnego jest wykluczenie wszystkich przeciwwskazań, które mogą zdyskwalifikować do zabiegu. Prosimy o nie ukrywaniu informacji dotyczących stanu zdrowia. Poszczególne przeciwwskazania nie znalazły się w karcie bez przyczyny. Zatajenie ich może mieć zły wpływ na pigmentację oraz efekt końcowy.
Makijaż permanentny ust nie jest zabiegiem powiększającym usta.
Zabieg wykonywany jest w obrębie czerwieni wargowej. Duża asymetria ust, dysproporcja, może być skorygowana tylko i wyłącznie przez lekarza medycyny estetycznej.
Mocniejsze nasycenie koloru bezpośrednio po zabiegu, obrzęk jest normalną koleją rzeczy, nie należy panikować.
Ważne jest, aby stosować się do zaleceń specjalisty. Pamiętaj, że pielęgnacja po zabiegu jest równie ważna jak sam zabieg. Jeżeli chcesz, aby usta równomiernie się wygoiły, a finalny efekt był satysfakcjonujący zapoznaj się z zaleceniami pozabiegowymi, które znajdziesz niżej na tej stronie.

Dla kogo jest makijaż permanentny ust?
-dla kobiet, które cenią sobie czas
-dla kobiet, które chcą zatrzymać efekt
szminki na dłużej i zależy im na
podkreśleniu swoich ust,
-dla kobiet, które nie są zadowolone z
dotychczasowego koloru czerwieni
wargowej,
-dla kobiet, które zmagają się z bliznami
po opryszczkach
-dla kobiet, które zmagają się z
problemem medycznym takim jak zajęcza
warga.

Jak dbać o usta?
Zabieg makijażu permanentnego jest zabiegiem inwazyjnym.Od razu po zabiegu makijażu permanentnego ust może wystąpić obrzęk. Jest to stan przejściowy, który szybko mija (w pierwszej dobie po zabiegu). Usta bezpośrednio po zabiegu są wyraziste, kolor mocno nasycony. Pamiętaj, że w ciągu 7 dni od zabiegu naskórek złuszczy się i makijaż stanie się jaśniejszy od 20-50% w zależności od koloru pigmentu. Finalny, ostateczny kolor będzie widoczny po 6 tygodniach od dnia pigmentacji.
Dwa dni przed zabiegiem, w dniu zabiegu i dwa dni po (w sumie 5 dni) należy przyjmować preparat przeciwwirusowy Heviran (lek wydawany na receptę). Lek należy przyjmować tylko i wyłącznie po konsultacji z lekarzem. W aptece dostępny jest bez recepty lek o nazwie Hascovir. Należy pamiętać, że mimo przyjmowania leków opryszczka może się pojawić. Przed zabiegiem zadbaj również o doskonałe nawilżenie i odżywienie ust.
W czasie gojenia ust nie należy: drapać strupków, nakładać produktów kosmetycznych, korzystać z solarium, sauny.

Marzy Ci się bardziej podkreślone oko? Delikatnie wyrysowana kreska, która w subtelny sposób podkreśli Twoją urodę? Jeśli lubisz wyraźny makijaż, możesz wybrać kreskę dekoracyjną oka, dzięki czemu zaoszczędzisz czas podczas codziennego makijażu. Eyeliner podkreśla nie tylko linię rzęs, ale i samą powiekę. Zabieg ten nie jest odpowiedni dla osób z mocno opadającą powieką oraz osób z mocno unaczynioną skórą.

 

Pierwszym etapem makijażu permanentnego jest wykluczenie wszystkich przeciwwskazań, które mogą zdyskwalifikować do zabiegu. Prosimy o nie ukrywaniu informacji dotyczących stanu zdrowia. Jeśli skóra jest mocno unaczyniona, wiotka lub powieka jest opadająca nie będziemy w stanie wykonać zabiegu. Efekt będzie nieatrakcyjny.
Zabieg makijażu permanentnego oka jest zabiegiem, który wykonany raz, zostaje na powiece przez bardzo długi okres czasu (kilka lat). Zabieg ten wymaga od Nas przemyślanej decyzji. Pamiętaj, że makijaż permanentny w subtelny sposób powinien podkreślić Twoja urodę.
Pamiętaj, że kreska nie pasuje do każdego oka! Jeżeli jednak zależy Ci na wydobyciu głębi koloru źrenicy, idealnym zabiegiem będzie klasyczne zagęszczenie linii rzęs.
Jak dbać o wykonany eyeliner?
– w ciągu 2-3 dnia należy przemywać przegotowaną wodą,
– w kolejnych dniach należy utrzymywać obszar zabiegowy w czystości, nie należy malować oczu.

Karboksyterapia (MEDYCZNY SPRZĘT) to zatwierdzona przez FDA terapia z zastosowaniem dwutlenku węgla, stanowiąca istotny przełom w medycynie estetycznej ze względu na szeroki wachlarz zastosowań i dużą skuteczność. Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym wstrzykiwaniu odpowiednich dawek dwutlenku węgla.
SCHEMAT DZIAŁANIA ZABIEGU KARBOKSYTERAPII:

Skóra z cellulitem i tkanką tłuszczową.

Dwutlenek węgla podany w miejsce zabiegowe.

Dwutlenek węgla toruje sobie drogę do okolicznych tkanek.

Następuje szybkie uwalnianie atomów tlenu z hemoglobiny do miejsca o zwiększonym stężeniu dwutlenku węgla. Rozpoczyna się działanie rozszerzające naczynia krwionośne.

Pełny efekt zabiegu będzie widoczny po przeprowadzeniu serii. W miejscu zabiegowym skóra zostanie napięta, wygładzona i zregenerowana.

Skóra po zabiegu.

Pierwszą reakcją aplikacji dwutlenku węgla jest natychmiastowe rozszerzenie się naczyń krwionośnych i wzrost przepływu krwi (na skórze pojawia się rumień otaczający miejsce wkłucia). Dwutlenek węgla w tkance wchodzi w reakcję z cząsteczkami wody, tworząc cząsteczkę kwasu węglowego. Wspomniany kwas obniża pH tkanki. W tym momencie występuje efekt Bohra: im niższa jest wartość pH, tym słabsze wiązanie pomiędzy hemoglobiną a tlenem. Zatem podczas zabiegu karboksyterapii zwiększone zostaje uwalnianie tlenu z hemoglobiny. Ponadto, na poziomie pH 6,8 i niższym zostaje zwiększona przepuszczalność ścian kapilarnych, zaś na poziomie pH 6.

DZIAŁANIE:
– poprawa miejscowego przepływu krwi;
– zwiększenie ilości tlenu w tkance;
– wygładzenie skóry;
– redukcja lokalnej tkanki tłuszczowej;
– redukcja cellulitu;
– ujędrnienie skóry;
– odnowienie owłosienia;
– rozświetlenie skóry.

WSKAZANIA DO KARBOKSYTERAPII:
– rozstępy;
– zmarszczki;
– cienie pod oczami;
– cellulit;
– łysienie;
– łupież i problemy skóry głowy;
– nadmiar tkanki tłuszczowej;
– oznaki starzenia się skóry;
– stan po zabiegu liposukcji;
– blizny.

PRZECIWWSKAZANIA :

– astma i zaburzenia oddechowe;
– ciąża i karmienie piersią;
– ciężkie zaburzenia naczyniowe;
– niewyrównane nadciśnienie;
– stan po operacji, zawale, udarze;
– nowotwory.

Mezoterapia jest to zabieg cieszący się dużą popularnością wśród osób w młodszym wieku jak i tych dojrzałych. Przy naszej pomocy dobierzemy odpowiedni preparat.
Zabieg ten ma na celu dostarczenie skórze substancji nawilżających, odżywczych i regenerujących, przy mezoterapii igłowej iniekcją (wstrzykując dany preparat), wówczas mikroigłowa za pomocą dermapena, z odpowiednim kartridżem, można zdecydować się na delikatny zabieg, bądź bardziej inwazyjny z przerwaniem naskórka. Wnikając głęboko w warstwy skórne, powoduje poprawę jej wyglądu. Regeneruje, ujędrnia, spłyca zmarszczki i redukuje niedoskonałości.
Zabieg wykonywany jest na niemal każdym obszarze ciała, jednak do najbardziej popularnych miejsc należą twarz, szyja, dekolt, dłonie i owłosiona skóra głowy. Oprócz efektu odmłodzenia mezoterapia igłowa zapobiega łysieniu i wypadaniu włosów, a także redukuje tkankę tłuszczową i cellulit znajdujący się na udach, brzuchu czy pośladkach.
Zabiegi te stosowane są również profilaktycznie przeciw powstawaniu i pogłębianiu się zmarszczek.
Nakłuwanie skóry nie należy do przyjemnych zabiegów, dlatego, aby zminimalizować odczuwalny dyskomfort, pacjentom podaje się miejscowe znieczulenie. Zalecamy pacjentom przed zabiegiem zażywanie witaminy C, a także odpowiednią serię arniki, aby uniknąć lub szybko zniwelować ewentualny obrzęk, czy siniaczki.

Preparaty, na których pracujemy:
– Princess Rich,
– Filorga NCTF,
– Cytocare,
– Dermaheal,
– Dr Cyj Hair Filler,
– Mesohyal,
– Sofiderm,
– Neuvia,
– i wiele innych…
PRZECIWSKAZANIA:
– ciąża,
– karmienie piersią,
– nieuregulowana cukrzyca,
– nieuregulowane ciśnienie,
– opryszczka,
– stany zapalne, infekcyjne, grzybicze, wirusowe,
– uczulenie na składniki w preparacie,
– choroba nowotworowa,
– padaczka,
– zaburzenia immunologiczne,
– słaba krzepliwość krwi.

LIPOLIZA INIEKCYJNA (REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ I CELLULITU)
To bezinwazyjna, bo nieoperacyjna, metoda usuwania tłuszczu z określonych partii ciała. W pierwotnym założeniu lipoliza iniekcyjna miała być alternatywą dla liposukcji i być stosowana w celu modelowania sylwetki. Jednak szybko okazało się, że roztwór fosfatydylocholiny, wstrzykiwany podczas zabiegu, pozwala pozbyć się nie tylko tzw. boczków i innych fałdek odpornych na diety i ćwiczenia, lecz także tłuszczu z podwójnego podbródka.
Lipolizę najlepiej wykonywać na zmianę z innymi zabiegami (metody mieszane)- jeśli są to duże obszary.

Preparaty, które stosujemy:
– LipoLax,
– Aqualyx

PRZECIWSKAZANIA:
– ciąża,
– karmienie piersią,
– nieuregulowana cukrzyca,
– nieuregulowane ciśnienie,
– opryszczka,
– stany zapalne, infekcyjne, grzybicze, wirusowe,
– uczulenie na składniki w preparacie,
– choroba nowotworowa,
– padaczka,
– zaburzenia immunologiczne,
– słaba krzepliwość krwi.

Skuteczne modelowanie sylwetki, redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej – to u Nas! Najskuteczniejsza na rynku liposukcja kawitacyjna podciśnieniowa o częstotliwości 40Khz.
Maksymalne efekty gwarantuje 5 niezastąpionych technologii:
1. Podciśnieniowa liposukcja ultradźwiękowa
2. Fale radiowe RF
3. Promieniowanie IR
4. Masaż ssąco-próżniowy (endomasaż)
5. Mechaniczny masaż rolkami
Podstawą redukcji obwodu ciała oraz cellulitu jest zmniejszenie powiększonych komórek tłuszczowych (adipocytów). Ich zbyt duża wielkość odpowiada za zaburzony przepływ w naczyniach krwionośnych i limfatycznych, gorsze przewodzenie tkanki nerwowej oraz utratę elastyczności skóry.
WSKAZANIA:
– szybkie zwalczanie cellulitu
– silne ujędrnienie
– redukcja tkanki tłuszczowej
– modelowanie sylwetki
– zwiększenie napięcia powłok brzusznych
– pobudzenie układu krwionośnego i limfatycznego
– wygładzenia skóry

Liposukcja ultradźwiękowa to jedna z najskuteczniejszych metod redukcji tkanki tłuszczowej. Fale ultradźwiękowe wzbudzają w ośrodku ciekłym fale ciśnienia i podciśnienia o dużej prędkości. Fale te wywołują zjawisko kawitacji jest to zjawisko fizyczne, które następuje wskutek zmian ciśnienia wewnątrz cieczy, wywołanych przez źródło dźwiękowe.
Zmiany ciśnienia oddziałują na mikropęcherzyki obecne w cieczach i w tkankach organicznych. Mikropęcherzyki poddane ciągłym zmianom ciśnienia fali akustycznej zwiększają swoje wymiary aż do momentu, gdy ciśnienie zewnętrzne powoduje ich implozję, wzbudzając falę uderzeniową o dużej energii. Implozja milionów mikropęcherzyków przypadających na 1 cm3 prowadzi do rozbicia znajdującej się obok tkanki tłuszczowej, ponieważ najpierw powoduje rozerwanie wiązań komórkowych komórek tłuszczowych (efekt rozpakowania).
Następnie powoduje ona rozerwanie ściany komórkowej komórek tłuszczowych i wiązań włóknistych występujących w tkance tłuszczowej. Komórki tłuszczowe, które mają błonę bardzo podatną na działanie ciśnienia wywołanego przez mikropęcherzyki powstałe podczas kawitacji, ulegają rozbiciu (lysis komórek tłuszczowych) i uwalniają swoją zawartość. Uwolniona zawartość komórek tłuszczowych jest metabolizowana z organizmu naturalnymi drogami.
Urządzenie wyposażone jest w głowicę, która umożliwia przeprowadzenie zabiegu liposukcji ultradźwiękowej z podciśnieniem – ułatwia to wykonanie zabiegu prawidłowo metodycznie i maksymalizuje efekty, gdyż energia fali akustycznej podawana jest bezpośrednio do tkanki tłuszczowej.
Aby zredukować rozmiar adipocytów uruchamiamy procesy anaboliczne i kataboliczne.
Zastosowane 4 technologie w Naszym urządzeniu pozwalają na:
– zwiększenie aktywności procesu lipolizy w komórkach tłuszczowych oraz zwiększenie lokalnego przepływu krwi:
– – dochodzi do aktywacji odbudowy tkanki łącznej poprzez fibroblasty oraz uruchamianie drenażu limfatycznego
Mechaniczna manipulacja poprzez zassanie i masaż:
• stymuluje drenaż limfatyczny oraz perfuzję krwi (udrażnianie przepływu płynu
międzykomórkowego ze skóry właściwej i z górnych partii tkanki podskórnej do
systemu limfatycznego)
• zwiększa aktywność fibroblastów
• usuwa zrosty w tkance tłuszczowej
• powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych
• zwiększa głębokość penetracji prądu RF i światła
Dodatkowo działanie światła podczerwonego i fal radiowych:
• zwiększa perfuzję krwi i zwiększa dysocjację tlenu z oksyhemoglobiny.
Zwiększa aktywność fibroblastów.
• przyspiesza lipolizę i spalanie kwasów tłuszczowych.
• ujędrnia skórę.
Efektem tego jest redukcja niepożądanych objawów w bardzo krótkim czasie, przy zaledwie jednym zabiegu w tygodniu.
Poza redukcją obwodu ciała, zmniejszenie komórek tłuszczowych zmniejsza napięcie pomiędzy poszczególnymi warstwami skóry i efekt „materaca” ulega znaczącej redukcji. Dzięki temu uzyskujemy wysoką skuteczność w walce z cellulitem.
Najlepsze efekty przynosi terapia skojarzona. Fale radiowe, promieniowanie Infrared, masaż podciśnieniowy i mechaniczny masaż rolkami – skupione są w jednej głowicy tak, że podczas zabiegu działamy na problem wielopłaszczyznowo, intensyfikując tym samym osiągane efekty.

 

ZABIEG DOSTĘPNY WYŁĄCZNIE W KALISZU.

W Naszej ofercie znajdą Państwo zabiegi na twarz z użyciem kwasów, który przy spotkaniu dobieramy odpowiednio do potrzeb skóry. Ważnym jest, aby przy zastosowaniu serii zabiegowej kwasami, należy się ochraniać filtrami UV (SPF 50), aby uniknąć przebarwień skóry, blizn. W Naszej ofercie pracujemy na kwasach firmy Clarena.

Przedstawiamy opis mniej inwazyjnych kwasów, po których skóra może delikatnie się złuszczać:

Pyruvic 60% – intensywna kuracja odmładzająco-normalizująca polecana w szczególności dla cer dojrzałych, tłustych, trądzikowych. Działa silnie komedolitycznie i sebostatycznie, dokładnie oczyszcza skórę pozostawiając ją gładką, promienną oraz delikatnie rozjaśnioną. Kwas pirogronowy działa silnie komedolitycznie i sebostatycznie, dokładnie oczyszcza skórę. Ponadto ma działanie antybakteryjne. Jest intensywnym eksfoliatorem, złuszcza martwy naskórek. Działa rozjaśniająco i zwiększa świetlistość skóry.

Acid Anti-Hyperpigmentation 50% – połączenie kwasu kojowego, migdałowego i azelainowego zapobiega nadmiernej melanogenezie będącej przyczyną powstawania przebarwień. Delikatnie złuszcza naskórek oraz stymuluje procesy jego regeneracji. Skóra odzyskuje jednolity koloryt, staje się promienna. Kwas azelainowy – hamuje działanie
tyrozynazy przez co zapobiega nadmiernej melanogenezie będącej przyczyną powstawania przebarwień. Kwas kojowy – rozjaśnia przebarwienia i zapobiega powstawaniu nowych, hamuje powstawanie zmarszczek oraz wykazuje działanie antyoksydacyjne chroniąc przed fotostarzeniem skóry. Kwas migdałowy – delikatnie złuszcza naskórek oraz stymuluje procesy jego regeneracji, syntezę kolagenu i kwasu hialuronowego.

Acid Anti-Age 45% – bioaktywne serum przeciwstarzeniowe z kwasem mlekowym, szikimowym oraz retinolem. Polecane do pielęgnacji skór dojrzałych, suchych, z tendencją do powstawania przebarwień. Kwasy zawarte w serum głęboko, długotrwale nawilżają, rozjaśniają przebarwienia oraz spłycają drobne zmarszczki. W efekcie skóra jest gładka, jędrna, bardzo dobrze nawilżona i wyraźnie młodsza. Kwas szikimowy – silnie wiąże wodę w naskórku oraz wzmacnia barierę ochronną zapobiegając TEWL. Pozwala to na uzyskanie głębokiego, długotrwałego efektu nawilżenia. Retinol – stymuluje proces odnowy komórkowej, przyspiesza proces rogowacenia, sprzyja pogrubianiu warstw naskórka. Kwas mlekowy – stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, rozjaśnia przebarwienia oraz spłyca drobne zmarszczki.

Lactic 60% – intensywna kuracja nawilżająca-odmładzająca. Kwas mlekowy zapobiega transepidermalnej ucieczce wody, zapewnia długotrwały efekt głębokiego nawilżenia. Doskonale spłyca zmarszczki, poprawia elastyczność skóry, napina ją i wygładza. Kwas mlekowy – jest zaliczany do NMF, stymuluje syntezę ceramidów, które uszczelniają barierę hydrolipidową naskórka zapobiegając TEWL. Stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, rozjaśnia przebarwienia oraz spłyca drobne zmarszczki.

Kwasy mocno złuszczające! Dłuższy okres rekonwalescencji po zabiegu. Peeling chemiczny to zabieg polegający na aplikacji na skórę odpowiednio dobranej do rodzaju cery mieszaniny substancji chemicznych w odpowiednim stężeniu i wartości pH. Rezultatem takiej procedury jest eksfoliacja naskórka, czyli złuszczanie spowodowane rozluźnieniem połączeń międzykomórkowych. Dzięki temu struktura skóry staje się gładsza, a koloryt wyrównany. Szybkość osiągnięcia efektów zabiegowych uzależniona jest m. in. od rodzaju, stężenia i ilości użytego kwasu oraz wcześniejszego przygotowania skóry poprzez dokładne jej odtłuszczenie. Peeling chemiczny za pomocą TCA nazywany jest peelingiem do zadań specjalnych. Działa szybciej niż pozostałe eksfolianty, dzięki czemu możliwa jest mniejsza ilość wykonywanych zabiegów w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu. Kwas trójchlorooctowy stanowi bezpieczną alternatywę dla bardziej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.

Propozycje zabiegów z kwasem TCA:
Frost Peel 30% – zabieg przeznaczony jest dla skóry wrażliwej, wymagającej stymulacji i redukcji powierzchownych blizn i przebarwień. Wskazany jest również dla skóry dojrzałej w celu poprawy jędrności. Frost Peel 30% zapewnia łagodniejszy proces złuszczania.
Frost Peel 40% – daje efekt silniejszej chemabrazji. Dedykowany jest skórze dojrzałej, łojotokowej, z przebarwieniami i objawami fotostarzenia oraz z głębokimi bliznami. Oprócz złuszczania naskórka, stymuluje skórę właściwą do zwiększonej syntezy kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. W efekcie następuje przebudowa głębiej położonych struktur skóry, czyli m.in. lepsze usieciowanie włókien kolagenowych a także wzrost produkcji elastyny, kolagenu i glikozamin.

Po aplikacji peelingu (Frost Peel 30%; Frost Peel 40%) na skórę dochodzi do koagulacji białek naskórka, co przejawia się powierzchownym zbieleniem skóry. Następnie powstaje rumień i obrzęk. W ciągu 3-5 dni, naskórek brązowieje i zaczyna się złuszczać. Po około 2 tygodniach proces złuszczania jest zakończony.

Przeciwskazania do stosowania kwasów łagodnych i mocnych:
– ciąża,
– karmienie piersią,
– choroby autoimmunologiczne, zapalne skóry,
– choroby nowotworowe,
– infekcje bakteryjne i wirusowe,
– leczenie światłem i izotretynoiną,
– zabiegi chirurgiczne twarzy,
– alergia na substancje złuszczające
– skłonność do bliznowców (keloidów).

Pielęgnacja skóry po zabiegu – ważne!
– bezwzględny zakaz opalania przez minimum 4 tygodnie po zabiegu od momentu pełnego złuszczenia naskórka,

– unikanie nasłonecznienia,

– stosowanie blokujących promieniowanie słoneczne UVA/UVB SPF 50 przez okres I miesiąca (zalecany jest Sun
Protector Cream 50+),

– bezwzględny zakaz zdrapywania złuszczającego się naskórka,

– zakaz korzystania z kąpieli w chlorowanej wodzie oraz korzystania z sauny przez okres 1 miesiąca,

– zakaz stosowania zabiegów podrażniających skórę, peelingów oraz depilacji przez okres 1 miesiąca,

– stosowanie kremów silnie nawilżających i regenerujących,

– ewentualny makijaż można stosować dopiero kilka godzin po zabiegu (najlepiej 24 godz.).