Zabiegi polegające na poprawie wyglądu i kształtu nosa przy użyciu kwasu hialuronowego stały się ciekawą i skuteczną propozycją dla pacjentów obawiających się klasycznych zabiegów chirurgii plastycznej.
Metoda ta daje możliwość  natychmiastowej zmiany wyglądu nosa oraz wymodelowanie  mankamentów, które negatywnie wpływają na komfort życia pacjentów.
Wpływ na podniesienie jakości życia po zabiegach korekcji nosa znacząco wzrasta, o czym mówią naukowcy badający psychologiczny aspekt zabiegów. Zdecydowana poprawa samooceny, poniesienie własnej wartości i lepszy komfort życia to odczucia i opinie pacjentów po zabiegu korekcji nosa.
A wszystko to można osiągnąć w kilkanaście minut bez potrzeby narkozy, bólu, operacji,krwiaków i długiego pooperacyjnego okresu rekonwalescencji.

Wskazania:

⦁ garb
⦁ widoczne ubytki i krzywizny
⦁ nierówność grzbietu
⦁ asymetria nosa
Ze względu na to,że nie wszystkie problemy można skorygować w sposób niechirurgiczny, przed zabiegiem konieczna jest konsultacja.

Przed zabiegiem:

Kilka dni przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny, leków przeciwkrzepliwych, przeciwzapalnych.

Przebieg zabiegu:

Zabieg polega na wstrzyknięciu plastycznego żelu kwasu hialuronowego cieniutką igłą w odpowiednie miejsca nosa tak, by optymalnie skorygować niedoskonałości.
Preparat kwasu hialuronowego dodatkowo zawiera lidokainę (środek miejscowo znieczulający) dzięki czemu zabieg jest niemalże bezbolesny. Procedura trwa około 30 minut, a efekty widoczne są od razu.

Efekty:

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie i dlatego jest w pełni bezpieczna, nie uczula i natychmiast wypełnia obszar poddawany zabiegowi, integralnie łącząc się z tkanką. Kwas hialuronowy wiąże wodę w naskórku oraz pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, dzięki czemu – nawet gdy jest stopniowo wchłaniany –  nadal zachowuje efekt wypełnienia. Efekt korekty nosa utrzymuje się nawet do 2 lat. Po zabiegu nos pacjenta wygląda na mniejszy i bardziej atrakcyjny. Sam zabieg nie powoduje utrzymujących się zasinień ani opuchlizny. Bezpośrednio po zabiegu nos może być tkliwy i lekko zaczerwieniony (w zależności od ilości nakłuć). Pacjenci zazwyczaj mogą wrócić do codziennych aktywności, nałożyć makijaż już bezpośrednio po zabiegu.

Po zabiegu:

⦁ należy unikać promieniowania słonecznego (także solarium)
⦁ nie narażać się na działanie ekstremalnych temperatur (intensywne zimno, sauna)

 

Efekty uboczne:

U niektórych pacjentów może pojawić się niewielkie zasinienie, obrzęk, lekki ból czy wrażliwość na ból w okolicy nosa. Objawy te znikają samoistnie w trakcie kilku dni.

Przeciwwskazania:

⦁ ciąża i okres laktacji
⦁ stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy
⦁ choroby układu odpornościowego
⦁ skłonność do blizn przerostowych
⦁ zmiany zapalne w obrębie skóry
⦁ stosowanie leków przeciwzakrzepowych i przeciwzapalnych