KOREKCJA NOSA – jakie sa sposoby?

Korekcja nosa to jeden z częściej wykonywanych zabiegów w medycynie estetycznej. Podobnie jak operacja nosa.

Wynika to ze względów anatomicznych, jak i ze względów psychologicznych, nos jest jednym z bardziej widocznych elementów twarzy.

Jednym z bardzo trwałych a jednocześnie bezinwazyjnych zabiegów jest korekcja nosa nićmi Aptos.

Korekcja nosa – zabieg obejmuje, m.in.: jego wyprostowanie, usunięcie garbu, usunięcie zmarszczek. Celem zabiegu jest poprawa wyglądu nosa, uwzględniając przy tym proporcje twarzy. Nie jest to operacja nosa – wykonujemy zabieg nićmi lub kwasem hialuronowym.

Modyfikacja kształtu nosa bez użycia skalpela w wielu sytuacjach jest skuteczna. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Efekt zabiegu wykonywanego nićmi jest trwały. Nie pozostawia żadnych śladów

Korekcja nosa nićmi Aptos

nićmi można korygować:

 • asymetrię (skrzywienie części chrzęstnej)
 • opuszczony czubek
 • zbyt szeroki nos
 • zbyt długi nos

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego

Wiele osób boryka się z kompleksami i złym samopoczuciem związanym z kształtem swojego nosa. Dlaczego nie decydują się na skorzystanie z pomocy lekarzy medycyny estetycznej? Powód jest banalnie prosty.

Obawiają się operacji plastycznych (operacja nosa), dni spędzonych w szpitalu i powikłań związanych z zabiegiem chirurgicznym. Także perspektywa zbyt mocnego ingerowania w naturę wywołuje lęk, niepewność i brak zaufania.

Osoby te jednak często nie zdają sobie sprawy, że w obecnych czasach, aby poprawić nieakceptowany kształt nosa, wcale nie jest potrzebny stół operacyjny i skalpel! Współczesna medycyna estetyczna dysponuje znacznie mniej inwazyjnymi, za to bardzo skutecznymi i do tego całkowicie bezpiecznymi metodami korekcji nosa. Jest to możliwe dzięki kwasowi hialuronowemu – substancji występującej naturalnie w ludzkiej skórze.

Ze względu na bardzo szybki i spektakularny efekt, zabieg ten jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinecie medycyny estetycznej. Po zabiegu pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych czy dyskomfortu. Nie ma konieczności noszenia jakiegokolwiek opatrunku.

Może występować lokalne zaczerwienie i minimalny obrzęk, który ustępuje samoistnie po 2 dniach. Dlatego zabieg warto wykonywać przed weekendem. Przez kilka dni po zabiegu nie należy nagrzewać tej okolicy, dlatego przeciwwskazana jest sauna czy solarium. Warto też ograniczyć nakładanie makijażu.

Delikatna korekta nosa

Poprzez podanie odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego o podwyższonej gęstości, możemy modelować kształt nosa. Zabieg jest delikatny, rekonwalescencji.

Korekcja nosa bez operacji

Ponieważ kwas hialuronowy to nie wypełniacz wytworzony sztucznie, ale polisacharyd, odpowiedzialny za wiązanie wody i ochronę skóry przed wysychaniem oraz wiotczeniem, stosowanie go w medycynie estetycznej jest najbardziej bezpieczną i naturalną ze znanych dotychczas metod.

Lekarz medycyny estetycznej nie wprowadza podczas zabiegu żadnego ciała obcego do organizmu pacjenta, a jedynie wstrzykuje substancję fizjologiczną, a przy tym biozgodną i biodegradowalną. Minimalizuje to ryzyko wystąpienia jakichkolwiek efektów ubocznych, w tym także reakcji alergicznych.

Korekcja nosa – prosto, szybko i efektywnie

Zabieg przy użyciu kwasu hialuronowego odbywa się w gabinecie zabiegowym i często nie trwa dłużej niż pół godziny. Nie ma też potrzeby pozostawiania pacjenta w szpitalu na obserwacji ani przewlekłej rekonwalescencji. Odbywa się też bez bólu i uczucia dyskomfortu, ponieważ 15 minut przed rozpoczęciem zabiegu nakładany jest krem znieczulający. Efekty zabiegu widoczne są niemal natychmiast i utrzymują się one ok. 10-15 miesięcy.

Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest bezpośrednio pod skórę i jedyne skutki uboczne, które czasem się pojawiają, to niewielkie krwiaczki lub delikatny obrzęk – znikają one jednak samoistnie najpóźniej po trzech dniach od zabiegu.

Zabiegi korekcji nosa wykonują wykwalifikowani lekarze medycyny estetycznej, nie ma więc ryzyka oddania się w ręce osoby niekompetentnej. Rezultat po zabiegu nie wygląda też sztucznie – co budzi spore obawy u wielu osób. Ekspert najpierw skrupulatnie wyznacza miejsca wstrzyknięcia preparatu i decyduje o tym, gdzie powinien on zostać wprowadzony, by uzyskać pożądany kształt nosa, idealnie dopasowany do twarzy pacjenta.

Kwasem hialuronowym można skorygować następujące defekty:

 • korekcja garbu
 • likwidacja nierówności
 • wypełnienie zagłębień
 • podniesienie grzbietu
 • prostowanie grzbietu
 • optyczne zwężenie
 • optyczne pomniejszenie
 • powiększenie zbyt małego nosa
 • przywrócenie prawidłowych proporcji nosa
 • korektę kształtu nosa u pacjentów po uszkodzeniach mechanicznych i złamaniach

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

 • ciąża i okres laktacji
 • stosowanie leków przeciwzapalnych lub przeciwzakrzepowych
 • zmiany zapalne skóry
 • skłonności do blizn przerostowych
 • choroby immunologiczne

Badania dowodzą, że u 80% pacjentów operację plastyczną nosa można zastąpić wstrzyknięciem kwasu hialuronowego. Interwencja chirurgiczna jest konieczna właściwie jedynie w przypadku, gdy korekta ma dotyczyć również przegrody nosowej lub gdy deformacja nosa utrudnia oddychanie, w większości przypadków może być zastosowana medycyna estetyczna.

Zapraszamy

Art Med Clinic

Lekarz medycyny estetycznej Sandra Litwicka-Wasilewska

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *